Małe mieszkanie - duży problem aranżacyjny

Gdy kupujesz mieszkanie, nie zawsze stać Cię na to wymarzone. Zdarza się, iż problemy z otrzymanie pożądanej kwoty kredytu bywają znaczącą przeszkodą w drodze do zakupu wymarzonego M., Jeśli już jesteś posiadaczem małego mieszkania to masz problem, bo musisz je odpowiednio urządzić. To trudne zadanie i niestety czasochłonne, bo wymaga zastanowienia i przemyślanych, sprytnych rozwiązań. Małe mieszkanie musi by, bowiem dobrze zagospodarowane. Wszystko trzeba precyzyjnie obliczyć i zaplanować. W tym celu zacznij już teraz gromadzić katalogi prezentujące propozycje wystroju wnętrza a także przeglądaj strony internetowe w poszukiwaniu mebli do małych mieszkań. Zacznij oglądać katalogi z wyposażeniem wnętrz, szczególnie tych, z powierzchnia mniejsza niż 50 metrów kwadratowych.

Urządzanie mieszkania typu small zacznijmy od kolorów, które w małych pomieszczeniach są podstawą do ciekawej i atrakcyjnej aranżacji wnętrza. Wybieraj tylko jasne barwy, co sprawi, iż wnętrze będzie wizualnie powiększone. Postaw na jednolitość. Nie baw się z wzorami, malunkami czy innymi zabawami na ścianach, wszystko to optycznie zmniejszy powierzchnię mieszkania i uczyni je bardziej zatłoczonym. Jeżeli masz pokój z kuchnią, nigdy nie maluj ścian na różne kolory, bo niby taka jest teraz moda. Podobnie z przedpokojem. To, co obecnie jest hitem, nie musi sprawdzać się w Twoim małym mieszkanku. Gdy będziesz mieć dom o dużej powierzchni. Podobnie z kolorem ścian w kuchni i przedpokoju, w szczególności, jeżeli są one ze sobą zespolone, zadbaj o jednolity styl wszystkich pomieszczeń, a już szczególnie tych, które są ze sobą połączone. Podobna zasada dotyczy podłóg. Ważne jest również zagospodarowanie przestrzeni. Wybieraj meble niskie, małogabarytowe i jasne. Zrezygnuj z sypialni. A pokój dzienny przeznacz na pokój gościnny, pokój do pracy i pokój do nocnego odpoczynku.

W jaki sposób to uczynić?

Proste!!! Zainwestuj w wersalkę. Wybierz niski stolik kawowy. Małą szafkę RTV i niską komodę. Zrezygnuj z biurka. A komputer zamień na laptopa. Drukarkę i urządzenia elektroniczne chowaj w wbudowanej wnęce w meblościance. Zasada wielofunkcyjności powinna panować także przy innych meblach. Nie kupuj mebli ogromnych, wysokich, aby nie zabierać dużo miejsca. Spraw sobie meblościankę lub wykonaj zabudowę na jednej ścianie. W kuchni wybierz stół ze schowkiem, szafki o sporej pojemności. Rozkładane i składane blaty. Stosuj pufy z pojemnikami na ubrania Wybieraj cichy i mały sprzęt kuchenny. Kupuj tylko meble ze schowkami.

PINB.PL


KONTAKT

www.pinb.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@pinb.pl


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.