Izolowanie termiczne

Izolowanie termiczne jest, zatem czymś bardzo pożytecznym i godnym rozważenia, nie tylko dla tych ludzi zamożnych, ale także wszystkich tych, którym zależy na oszczędności podczas zim lub tez na odpowiedniej temperaturze i klimacie w domu podczas letnich skwarów.

Izolowanie termiczne jest świetnym i doskonałym rozwiązaniem, które chroni ściany, czyli w praktyce chroni wnętrze domu przed wszelkimi zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi, które w znaczny sposób mogą utrudnić nam komfort mieszkania w domu, czyli przede wszystkim - upałem, przenikliwym chłodem oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Izolowanie termiczne to niezwykła i nowoczesna sztuka zamykania pęcherzyków powietrza w materiale budowlanym.

To z pewnością najlepszy jak dotąd sposób izolowania, i co ważne, w miarę tani, bezpieczny i dobry. Choć sposób ten nie jest wolny od wad i skutków ubocznych.  Im więcej izolowania, tym ściana jest lżejsza i przez to wykazuje ona lepszą izolacyjność, ale również wskutek tego ściana staje się niestety coraz słabsza i mniej wytrzymała. Im grubsza przegroda, tym lepsze wykazuje ona izolowanie cieplnie. Warto w tym miejscu nadmienić, iż ściany izolowane od zewnątrz, w czasie upałów, wolniej się nagrzewają. Prawie zawsze napotykamy na jakieś trudności wynikające ze struktury murów. I należy się tego spodziewać, aby uniknąć rozczarowania..

Od razu należy pamiętać o tym, ze mury nie zawsze są jednorodne. Nie ma idealnych murów, jednakowych. Po prostu nie ma i już. Mnóstwo w nich elementów, które mocno pogarszają izolacyjność, na przykład wszechobecne nadproża czy wieńce. Zamysł zewnętrznego ocieplenia ogólnie poprawia izolację termiczną w domu, eliminując owe niedoskonałości. Istnieje jeszcze pomysł na stworzenie ścian trójwymiarowych.

Cóż to takiego? Wynika on ogólnego zamysłu, czyli chęci połączenia zarówno izolowania, jak i budowania w sposób tradycyjny i schematyczny, czyli taki jak Pan Bóg przykazał. Ta trzecia, zewnętrzna warstwa najczęściej występuje, jako cegła klinkierowa, czyli cegła dająca poczucie solidności. Producenci chemii budowlanej prześcigają się w pomysłach i rozwiązaniach, przez co nadrabiają szybko powstałe zaległości.

W swej ofercie proponują możliwość wykończenia ścian dwuwarstwowych, które łudząco przypominają klinkier, ale nie ma w tym przypadku już potrzeby wznoszenia ścianki elewacyjnej. Na rynku są także tynki, które wcześniej byłyby uznane za wymysł science fiction- tynki gładkie, metaliczne, bardzo ciemne czy takie imitujące kamień lub drewno.

PINB.PL


KONTAKT

www.pinb.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@pinb.pl


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.